De aarde en zijn duurzaamheid.

Het is nog steeds winter, al merk je in de natuur dat de lente er aan komt. Afgelopen week hoorde ik alweer de eerste lijster zingen én de sneeuwklokjes en krokussen bloeien inmiddels ook weer volop. Verschillende planten botten uit en je ziet per dag, de natuur veranderen. Je verbaast je dan ook ieder voorjaar weer over dit grote wonder van de natuur. Wat is het dan belangrijk dat we met deze natuur ook zorgvuldig omgaan. Op de radio hoorde ik daarover een reportage wat ging over ‘Groengelovig’ en ‘Groene Kerken’. Wat is dit nu precies? Kun je ‘Groen’ geloven? Is een Groene kerk alleen een kerk die duurzaam bezig is, zoals het verminderen van plastic en het scheiden hiervan? Of zit er nog een diepere reden achter het ontstaan van de vele Groene kerken?  Hieronder globale informatie over dit belangrijke onderwerp:

Protestantse Kerk en Duurzaamheid

De Protestantse Kerk Nederland -PKN-  roept al jaren op tot een christelijke levensstijl, waarin de zorg voor de aarde en de ander richtinggevend is. Duurzaamheid en klimaat zijn de komende tijd steeds meer belangrijke thema’s voor de Protestantse Kerk in Nederland. Het werk van de kerk en haar leden moet bestendig en toekomstgericht, ofwel duurzaam zijn. We worden – nog sterker dan voorheen – weerspiegelen. In ons omgaan met elkaar en met de aarde. Dit artikel geeft inzicht in wat er de laatste jaren op het terrein van duurzaamheid door de Protestantse Kerk is gezegd en gedaan.

Daarnaast wordt een overzicht geboden van Christelijke organisaties die actief zijn op het gebied van duurzaamheid. https://protestantsekerk.nl/verdieping/protestantse-kerk-en-duurzaamheid/

Wat is een ‘Groene Kerk?’

Een kerk mag zich groen noemen als zij actief aan de slag wil gaan met duurzaamheid, sociale rechtvaardigheid en het vergroenen van de eigen gemeenschap. Van een groene kerk wordt verwacht dat zij met haar leden ieder jaar één duurzame stap zet. Dit kunnen stappen zijn op het gebied van inkopen, omgaan met geld, geloof en inspiratie, beleid, energiebesparing, energieopwekking en omgang met natuur.  Een groene kerk geeft hiermee invulling aan de Bijbelse opdracht van goed en recht doen omwille van de naaste en de God die alles schiep. www.groenekerken.nl

Groengelovig

‘Kerk in Actie’ en ‘Groene Kerken’ zijn beide partners van ‘Groengelovig’ dat in 2019 en 2021 het grootste christelijke duurzaamheidsevent van Nederland organiseerde. Kerk in Actie ondersteunt verschillende landbouwprojecten om de gevolgen van klimaatverandering tegen te gaan, o.a. in Bangladesh, Indonesië, Kameroen en Oeganda.  https://groengelovig.nl/

*Gelezen: in de Zandloper van maart 2023

*Dit gehele artikel is met de diverse bovenstaande links (om snel te navigeren naar de juiste site), ook te lezen op onze kerkwebsite www.dorpskerkdalen.nl

 

Geniet van de lente!