Van Startzondag 17 september

t/m de Oogstdienst op 5 november

‘In Nederland leeft meer dan een miljoen mensen onder de armoedegrens. De voedselbanken helpen deze mensen door ze tijdelijk te voorzien van voedselpakketten. Om hun ‘klanten’ van eten te kunnen voorzien, werken ze samen met bedrijven, instellingen, overheden en particulieren. Zo wordt gezamenlijk de armoede bestreden, voedseloverschotten verdwijnen én het milieu minder belast. Om de zelfredzaamheid van de mensen te vergroten, werkt de Voedselbank ook samen met lokale organisaties die deze mensen helpen om weer op eigen benen te staan. Voedselhulp moet immers ‘altijd tijdelijk zijn’. In de uitgiftepunten, van de meer dan 170 Voedselbanken in Nederland, werkt men uitsluitend met vrijwilligers. Bij ons in Zuidoost-Drenthe zijn er 15 uitgiftepunten, waarvan Coevorden de dichtstbijzijnde plaats is.

Wat is nu dringend nodig?

Uiteraard geld, maar op dit moment is er ook dringend behoefte aan houdbaar voedsel. Dit o.a. door de hogere energieprijzen en levensmiddelen in het afgelopen jaar én door een ander reclamebeleid van de supermarkten, waardoor er minder restvoedsel is.  Van startzondag 17 september t/m de oogstdienst op 5 november, kunt u iedere zondag in de kerk (houdbaar) voedsel doneren voor de Voedselbank. Dit kan zijn: blikgroenten, soep, pastasauzen e.d., houdbaar broodbeleg, thee en alle dagelijks (houdbaar) voedsel, maar b.v. ook closetpapier. Daarnaast staan er, in onze kerk van Dalen, bij de beide uitgangen (t/m de oogstdienst) de collectebussen van de Voedselbank.